Co je nového

Září začneme zostra

Září začneme zostra, dvěma tituly najednou. Prvním je „Bílá jako sůl“ Vladimíra Šlechty.

Druhá polovina třiadvacátého století, dvě stě let po Apokalypse.

Císařovna Beatrice zničila strukturu společnosti a v Bornnu se rozhořel boj o dominanci. Obyvatelé, kteří se do Posledního velkoměsta přistěhovali ze všech koutů Evropy, se rozdělili do frakcí a válčí mezi sebou. Náboženští fanatici z Askalonu, kanibalové ze Schwarzwaldu, domorodci ze zamořených bažin, vzbouřená císařská armáda i Bílá čarodějka se zbytkem svých věrných – ti všichni uzavírají spojenectví a pak se zase zrazují. Oggerd, velící malé armádě Svobodného Orgonu, se pokouší ochránit civilní obyvatele a nastolit jakýs takýs řád a pořádek. A Gowery, jak už to dělal mnohokrát, rozplétá předivo vztahů a zjišťuje, kdo je přítel a kdo nepřítel, kdo je spolehlivý spojenec a kdo zrádce.

Osud Bornnu visí na vlásku a nová Apokalypsa je na dosah.

Závěrečná část cyklu „Poslední velkoměsto“.

 

Druhým je „Necrobox“ Petra Heteši.

Když je vztek silnější než smrt, tak vás ani ta nezastaví. Zvlášť když se v tom šíleném elektromagnetickém dešti před vámi rozvine skutečné bojiště, které chtěli utajit a kvůli kterému vás dostali. Netušili ale, že si v tom datovém kráteru sami vykopali virovou past.

Byli příliš sebejistí a jejich nabubřelost a arogance z nich tryskala v gejzírech. Na věčně zamrzlém Atammiku měli k dispozici stovky kilometrů síťových rozvodů propojujících desetitisíce základových desek narvaných tak těsně k sobě, jak to jen dovolovala pravidla termodynamiky. Nezbylo mi nic jiného, než použít jejich vlastní zbraně. Jejich stínové moduly genetického kmene, jejich kvantové tunelující nanočástice a jejich biotechnologické mozkové nanosystémy. Laura mi za to stála.

Samostatný román